2018 Boys XC Results Week 7
Monday 10/22
Longmeadow, East Longmeadow, Putnam at Sci-Tech (Forest Park, 3.1 miles)
East Longmeadow 15, Sci-Tech 50
East Longmeadow 26, Putnam 31
Longmeadow 15, Sci-Tech 50
Longmeadow 20, Putnam 43
Longmeadow 18, East Longmeadow 42
Individual Winner: Jacob Bojito (Putnam) 18:14

Westfield, Agawam at Chicopee Comp (Chicopee State Park, 3.1 miles)
Chicopee Comp 15, Westfield 50
Chicopee Comp 25, Agawam 40
Agawam 15, Westfield 50
Individual Winner: Jason Beaver (Agawam) 17:21

Tuesday 10/23
Sabis, Northampton at South Hadley (3.1 miles)
South Hadley 15, Sabis 50
South Hadley 19, Northampton 40
Individual Winner: Brady Cote (South Hadley) 18:48

Amherst, West Springfield at Chicopee (Chicopee State Park, 3.1 miles)
Amherst 15, Chicopee 50
Amherst 25, West Springfield 34
West Springfield 15, Chicopee 50
Individual Winner: Gabe Medina (West Springfield) 16:44

Minnechaug, Renaissance at Holyoke (Ashley Reservoir, 3.1 miles)
Holyoke 19, Minnechaug 39
Holyoke 15, Renaissance 50
Minnechaug 15, Renaissance 50
Individual Winner: Donovan Kro (Holyoke) 17:13

Pioneer, St Mary's at Monson (3.1 miles)


Pioneer scored vs St Mary's in week 5.
Individual Winner:

Westfield Tech, Hampshire at Fronter (2.7 miles)
Hampshire 15, Westfield Tech 50
Frontier 23, Hampshire 32
Individual Winner: Christopher Vayda (Hampshire) 14:07

Gateway, Palmer at Southwick (3.1 miles)
Gateway 19, Southwick 43
Palmer 24, Southwick 38
Palmer 28, Gateway 28 (Gateway wins on 6th man)
Individual Winner: Cotton Hewes (Palmer) 18:16

Mohawk, Granby at Pope Francis (Whiting Reservoir, 2.72 miles)
Pope Francis defeats Mohawk
Mohawk 25, Granby 30
Individual Winner: Daniel Markey (Pope Francis)

McCann at Smith Voke
McCann Tech 17, Smith Academy 44
Individual Winner: Jadon Hartley (McCann Tech) 20:42

Wednesday 10/24
Belchertown, Ludlow, Duggan at Ludlow HS (3.1 miles)
Ludlow 28, Belchertown 29
Belchertown 15, Duggan 50
Belchertown 26, Central 29



Individual Winner: Dunigan (Belchertown) 17:34

Tuesday 10/30
Hopkins, Hampden Charter, Greenfield at Mahar
Greenfield 20, Mahar 39
Greenfield 15, Hampden Charter 48
Hopkins 17, Hampden Charter 38
Individual Winner: John Hanscomb (Hopkins) 18:34

Hampshire, Palmer at Monson (3.1 miles)
Hampshire 21, Palmer 40
Monson 25, Palmer 36
Individual Winner: Chris Vayda (Hampshire) 17:59

Wednesday 10/31
Agawam @ Holyoke (Ashley Reservoir, 3.1 miles)
Holyoke 20, Agawam 43
Individual Winner: Jason Beaver (Agawam) 16:08