2018 Boys XC Results Week 3
Monday 9/24
Sci-Tech at Sabis (Forest Park, 3.1 miles)
Sabis 15, Sci-Tech 50
Individual Winner: Dora Staub (Sci-Tech) 22:45

Tuesday 9/25
Minnechaug at Amherst (3.1 mile)
Amherst 15, Minnechaug 50
Individual Winner: Sophia Jacobs-Townsley (Amherst) 18:52

Wednesday 9/26
Northampton at Longmeadow (Turner Park, 3.1 miles)
Northampton 23, Longmeadow 34
Individual Winner: Mary Yount (Northampton) 19:56

Westfield at Ludlow (3.1 miles)

Individual Winner:

Holyoke at Agawam (Robinson State Park, 3.1 miles)

Individual Winner:

South Hadley at Belchertown
South Hadley 19, Belchertown 36
Individual Winner: Jocelyn Rondeau (South Hadley) 21:22

Granby, Gateway at Hampden Charter (3.1 miles)
Gateway 15, Hampden Charter 50
Gateway 23, Granby 32
Granby 15, Hampden Charter 50
Individual Winner: Kailyn Hawley (Gateway) 25:31

St Mary's, Pope Francis, Smith Voke at Westfield Tech (Stanley Park, 3.1 miles)
Pope Francis 15, St Mary 49
Pope Francis 15, Smith Voke 50
Pope Francis 15, Westfield Tech 50
Westfield Tech 24, St Mary's 3
Westfield Tech 15, Smith Voke 50
St Mary's 15, Smith Voke 50
Individual Winner: Emily Boutin (Pope Francis) 19:10

Thursday 9/27 West Springfield at East Longmeadow (2.67 miles)
East Longmeadow 23, West Springfield 36
Individual Winner: Amanda Munsun (East Longmeadow) 20:28

Chicopee, Central at Chicopee Comp (Chicopee State Park, 3.1 miles)


Individual Winner:

Renaissance, Duggan at Putnam (Forest Park, 3.1 miles)
Putnam 15, Duggan 50
Putnam 15, Renaissance 50
Individual Winner: Saadia Ali (Putnam) 27:09

Hampshire, Palmer at Monson (3.1 miles)


(Hampshire and Monson scored against each other on week 1)
Individual Winner:

Pioneer at Mohawk (2.55 miles)
Mohawk 15, Pioneer 50
Individual Winner: Meghan Davis (Mohawk) 15:53

Frontier at Greenfield (Highland Park, 3.1 miles)
Frontier 21, Greenfield 40
Individual Winner: Lulu Calame (Greenfield) 23:15

Friday 10/28
Hampshire at Southwick
Hampshire 25, Southwick 31
Individual Winner: Gabriela Peterson (Southwick) 21:27