2019 Boys XC Results Week 6
Monday 10/14
Sabis, Central at Duggan (Forest Park, 3.1 miles)



Individual Winner:

Tuesday 10/15
Northampton at Amherst ( 3.1 miles)
Amherst 21, Northampton 34
Individual Winner: Tobias L'Esperance (Northampton) 16:56

Westfield at Longmeadow (Turner Park, 3.1 miles)
Longmeadow 21, Westfield 34
Individual Winner: John Quinlan (Longmeadow) 17:18

Ludlow at Minnechaug (3.1 miles)
Minnechaug 25, Ludlow 30
Individual Winner: Darius Housey (Ludlow) 17:20

South Hadley at Agawam (Robinson State Park, 3.1 miles)
South Hadley 29, Agawam 30
Individual Winner:

West Springfield at Belchertown (Foley Field, 3.1 miles)
Belchertown 23, West Springfield 35
Individual Winner: Evan Dunigan (Belchertown) 15:51

East Longmeadow at Holyoke (Ashley Reservoir, 3.1 miles)
East Longmeadow 15, Holyoke 50
Individual Winner: Jack Shea (Holyoke) 17:05

Putnam, Chicopee at Sci-Tech (Forest Park., 3.1 miles)
Chicopee 15, Sci-Tech 50
Chicopee 25, Putnam 34
Individual Winner: Hunter Terlik (Chicopee) 18:55

Renaissance at Chicopee Comp (Chicopee State Park, 3.1 miles)
Chicopee Comp 15, Renaissance 49
Individual Winner: Samuel O'Brien (Chicopee Comp) 19:19

Hampshire, Pope Francis at Gateway (Littleville Dam, 3.1 miles)
Hampshire 15, Gateway 50
Hampshire 25, Pope Francis 30
Pope Francis 15, Gateway 50
Individual Winner: Chris Vayda (Hampshire) 17:13

Southwick, Granby at Monson (3.1 miles)
Monson 15, Southwick 49
Monson 20, Granby 39
Granby 19, Southwick 39
Individual Winner: Matt Provost (Monson) 19:22

St Mary's at Hopkins (Hadley Town Reservoir, 2.7 miles)
Hopkins 19, St Mary's 35
Individual Winner: Jonathan Hanscom (Hopkins) 15:25

Mohawk, Hampden Charter at Smith Voke
Mohawk 28, Hampden Charter 29
Mohawk 15, Smith Voke 50
Hampden Charter 15, Smith Voke 50
Individual Winner: Dennis Simmons (Mohawk) 18:52

Greenfield, Easthampton, Pioneer at McCann (Windsor Lake, 3.1 miles)



Individual Winner:

Westfield Tech, Mahar, Palmer at Frontier (2.7 miles)
Frontier 25, Palmer 33
Frontier 19, Mahar 44
Mahar 28, Westfield Tech 29
Palmer 22, Mahar 33
Individual Winner: Cotton Hewes (Palmer) 14:45